Fox aneb PMR & CB

Experimentátor s PMR , začátečník na CB

Tvůj lokátor: Lokátor protistanice: Vzdálenost: km

2007

První Foxí PMR active den v roce 2007

 

aneb Návštěva u tygrmamy

Sobotní odpoledne stane se, pro mnohé chvílí nudy, někdo to pomyšlení nesnese a tak jde válet sudy….tolik parafráze na klasika. Nikoli tedy „René, já a Rudolf“ nýbrž, Zdeněk, já a mnozí další vyrazili jsme (někteří) na kopec.
Povětrnostní podmínky ucházející, zataženo, vítr nárazový do 15m/s, teplota kolem 10°C.
K obědu jsem měl karbanátky s bramborem. Tolik k podmínkám.
 
Protože jsem se nacházel na vizitaci u tygrmamy (tchyně), celkem jsem uvítal možnost se na několik okamžiků vypařit. Ve 13:30 jsem s poznámkami typu : „Tady orel….“ a „ Vidím tě dobře….“ v zádech odporoučel na vyhlédnuté QTH.
 
Už při plánování tohoto portejblu jsem se rozhodoval mezi dvěma možnostmi, Vinařickou horou na které byl Honza Švermov při zářijové štafetě napaden letadlem a nebo o kousek dál lokalitou Na rovinách. Rozhodl jsem se pro druhou možnost, hlavně díky dostupnosti a také faktu, že se nachází o cca 15 metrů výše než VH.
 
Ve 13:45 jsem byl na místě a po 10ti minutách bylo všechno připraveno.
Jen jsem zapnul Albrechta už jsem tam měl Zdeňka LT s Michalem Polepy. Nechal jsem je dokončit myšlenku a když se loučili, tak jsem si brejknul. Odbyli jsme si náležitosti ke spojení, mmch Zdeňka jsem bral 59+++++ a asi i díky tomu, že jsem mu viděl přímo do kuchyně ze které vysílal.
Potom se odehrála velmi zajímavá událost, nebojím se tvrdit, že první v dějinách PMR (aspoň v ČR), ON-AIR vyplnění dotazníku. Doufám, že moje odpovědi pomohou Zdeňkově dceři k dobré známce ve škole. To už s námi ovšem byl i Vašek Bratronice (můj jediný kontakt s jihem).
Po ukončení ankety se přihlásil Aleš Litoměřice z portejblu Pohořany (JO70CN), který byl nejdřív sotva slyšet, ale po přepojení z GP ¼ na Moxonka se z R1 vyškrábal rázem na R3.
No a jako posledního jsem odchytil pana X z Ještědského hřebene cca 3km od Ještědu z cca 700 mnm. Jméno mi neřekl, volačku neměl, podle jeho slov „protože je soukromník“ (asi opak HAM).
Pak už jsem jenom výzvoval a výzvoval a výzvoval……..a nic a nic a nic.
Tak jsme ještě pokecali se Zdeňkem a byl čas to zabalit.
 
K plánovanému DX ke Standovi jsem se nedostal, protože počasí Stenlymu nedovolilo vysílat. Pokoušel jsem i CB, jenže s pouhou ručkou to stejně k ničemu nevedlo. Kromě jeřábníků na 33.
 
Bohužel se tentokrát potvrdila informace od Radiomobile a na Romana s Markem to nevyšlo. Tak snad jindy.
Poslední komentáře
14.01.2007 22:05:12: Časový údaj opraven, nějak mi to v tu nekřesťanskou hodinu uniklo. Teda Romane já ti nevim, ale mám...
14.01.2007 11:08:33: Jo Foxi, včera to nebylo k přežití, a dneska je to to samé. Navíc s o me pokouší nějaká chřipajzna. ...
14.01.2007 06:11:37: Hm, tak se potvrdilo moje podezření, že z těch pětistovek kolem Benešova to moc nejde, teda na sever...
14.01.2007 02:32:18: Hezký povídání Foxíku. I ten časový údaj 13:čř mě nadchnul. Proč se nezamyslet, žejo !!! smiley...