Fox aneb PMR & CB

Experimentátor s PMR , začátečník na CB

Tvůj lokátor: Lokátor protistanice: Vzdálenost: km

2007

PIKADOR 2007

 

 

aneb Díky Jerry

 

 

Tak je to za námi, letošní Pikador je částečně minulostí. Celkem se těším na Holice až si půjdu pro pamětní list. Celkem jsem udělal 22 spojení, což nakonec není zas tak málo. Jediná smůla je, že v Praze není na PMR takovej šrumec, tudíž účast mimosoutěžních stanic a tím i pomoc při získání pár bodíků je vlastně nulová.
No a teď ke klasickým Foxlíkovským „nehodám“. Jako obvykle se sešlo pár situací, které více či méně ovlivnily celkový průběh akce.
Ta první přišla hned poránu. Místo celodenního volna, které jsem měl naplánováno se nutně musely přišroubovat kolečka na několik skříněk a u dalších určených k renovaci (no dobře, k novému natření) zase odmontovat sokly. Pak se jelo pro psací stůl pro juniora (nastupuje v září), který ovšem již byl vyprodán – ptejte se za měsíc - . Do toho se ozvala rodina, cože máme v plánu, protože jediné místo, kam se všichni vejdeme je naše zahrada. A že prý se musí oslavit svátek jedné z neteří. Sakra, povídám, začíná se to zamotávat. Díky desateru radioamatéra jsem se skřípěním zubů oželel výlet na Ještěd. Rodina má přednost.
Aspoň jsem měl víc času na přípravu. Zvolil jsem nové působiště na Ruzyni s vidinou spojení západním a jižním směrem. Nakonec to chodilo spíš od severozápadu na východozápad. No a tajně jsem doufal v to, že poberu i Stenlyho na Slamníku. Bylo mi jasné, že na origo výbavu se nechytnu a tak jsem přikročil ke kompromisu jménem GP ¼.
Na místo jsem dorazil asi v 18:00, v klidu rozbalil nádobíčko a projížděl kanály. Oproti očekávanému mumraji bylo slyšet jenom pár staniček a několik „místních“ hovorů. Na 3.01 sedí na letišti nějaká taxislužba, takže na SCAN to nebylo „ Dvojko, dvojko mám tu lidi, kde jsi ? atd.“
V 19:00 se najednou v éteru objevilo hafo staniček a začal fofr, tedy alespoň někde. U mě tedy ne. Udělal jsem si pár spojeníček a na dlouhou dobu byl klid. Až jsem si říkal, jestli se dostanu aspoň na těch 10.
Největší provoz jsem zaznamenal mezi 19:45 až 20:30. No a pak to postupně upadalo a upadalo až jsem měl chvílema strach, jestli nejsem na pásmu sám.
V devět se mi ozval jeden z letištních taxikářů a tak jsem s ním rád dal řeč. Velice se podivil, že se s takovou krabičkou dá dovolat někam dál než na 3 km – což jak mi tvrdil je jeho max dosah . Možná se ještě někdy uslyšíme, v rádiu zněl jako by se celkem zaháčkoval a třeba to vyrazí vyzkoušet.
No a po deváté už jsem bral akorát káčko na Klínovci. Sice se tam kolem něj vyrojilo pár bodůchtivých, ale ti neměli zájem o stanici se kterou už spojení měli.
No a v jedenáct  už byl klid a ticho. Vydržel jsem do půl a pak to vzdal.
 
Několik perliček závěrem.
Ruslan – aniž bych to věděl, tahle obluda byla zrovna v sobotu na Ruzyni. Už kolem sedmý se ke mně přiřítil chlápek a kdy že to poletí. Já na něj čuměl jak zjara a což to má letět, já že o ničem nevím. To zase vyvedlo z míry jeho, páč když mám na klacku anténu, tak musím vědět kdy ten Ruslan poletí, že. Poděkoval jsem mu za info, že je tu Ruslan a dál se věnoval Pikadoru. Po očku jsem sledoval, kdy se velryba pohne. Nakonec si to přefrčel přímo nade mnou. Zážitek pěknej, až jsem si omylem zmáčknul PTT a pustil ten rachot do éteru.Tímto se omlouvám všem, kteří to slyšeli.
Odjezd – nebyl bych to já, aby se nestala nějaká zapeklitost. Když už bylo všechno sbaleno v autě, hupnu dovnitř, otočím klíčkem , startér točí – motor nic. Musím předeslat, že díky novému místu mám i nové auto – Plymouth Voyager v automatu. Ta vlna horka a potu, která mě polila se nedá popsat. Běhal jsem kolem asi 10 minut a šílel. Napadaly mě podivné myšlenky, např. že to nestartuje, protože jsem stál čumákem do kopečka – blbost u benzíňáka. Vybitá baterie – blbost, startér točí. Už jsem začínal uvažovat koho vzbudím aby mě odtáhl.
No nakonec jsem si vzpomněl, že když jsem si na začátku připravoval ležení, tak jsem našel podivnou věc v elektroinstalaci – chtěl jsem připojit CB, ale nakonec jsem se na to vykašlal. No a tahle divná věc, kterou jsem odstranil bylo udělátko proti ukradení auta. JÁ TO CHTĚL VYHODIT DO POLE !!!
Naštěstí to bylo vyndavací – zastamdací a mě se podařilo nastartovat a odjet.
 
Tož tak.
 
Zdar a někdy nauslyš
Žádné komentáře