Fox aneb PMR & CB

Experimentátor s PMR , začátečník na CB

Tvůj lokátor: Lokátor protistanice: Vzdálenost: km

2006

Zářijová štafeta

aneb Jak to Fox málem neslyšel
Tak už to máme za sebou, a že to stálo za to !
 
Tenhle článek bude trochu delší, ale snad se u něj aspoň trochu pobavíte.
Zářijovou štafetu jsem absolvoval z vrcholu Žalov (JN79JV) 545 m.n.m. Původně plánovaný Pecný, který je vzdálen asi 200m je, bohužel, pro veřejnost nepřístupný, protože se tam nachází geodetická observatoř. Stojí tam měřická věž, která má ideální parametry pro vysílání a já slibuju, že se na ni pokusím dostat.
Na Žalově se nachází, pro změnu, astronomická observatoř. Ovšem astronomové jsou lidé vstřícní a tak nemají pozemek oplocen a přístupný kdykoli. Na rozdíl od Pecného však nenabízí stejné podmínky. Vrchol je porostlý stromy a je tam několik malých observatoří, což dohromady znamená buď běhat sem tam podle toho kam se člověk hodlá dovolat nebo se domluvit s místními a pokusit se je přemluvit aby ho nechali vylézt někam nahoru na observatoř.
Tohle všechno jsem si pozjišťoval v sobotu brzy odpoledne při vyhledávání nejlepšího místa. Místní astronomy jsem nepotkal a tak mi nezbylo než hledat dál. Nakonec jsem se rozhodl pro radiolokátorovou louku, která se nachází asi 10 metrů pod vrcholem Žalova a je otevřená na jih, západ a trochu na severozápad. Musel jsem oželet spojení na Moravu a Slovensko, ale protože obě moje předávky byly na západ, snažil jsem se tomu přizpůsobit. Tak mě napadá, že jsem to musel oželet na Žalově – že by genius loci nebo spíš nomen omen ?
Odpolední průzkum byl u konce a já vyrazil k domovu.
 
Připravil jsem si fůru věcí, jak když jede ženská na dovolenou. Do batohu jsem nacpal oblečení a všechno ostatní a věnoval se klidně rodině.
Večer jsem tam přihodil ještě dvě sady accu rovnou z nabíječky, kde se od rána grilovaly.
 
Teď budu psát trochu heslovitě, aby vynikl ten sled událostí. Nikomu nepřeju to samý. Teď se nad tím směju, ale v tu chvíli mi to k smíchu moc nepřišlo.
 
19:30 vyrážím, cesta by mi měla trvat asi 50 minut + 10 minut na přesun a přípravu.
20:00 dorážím do Mukařova, kde si na benzínce musím koupit baterky do baterky, které jsme doma neměli.
20:05 vracím se k autu, telefon cpu do HF, kartu do slotu, mačkám START a …….NIC!!!!!
Na displeji se objevuje nápis INVALID CARD a svítí kontrolka SERVICE.   TO SNAD NENÍ MOŽNÝ !!! Karta ven, já ven, já dovnitř karta dovnitř, cvak…NIC. Nebudu popisovat zoufalství, který mě v tu chvíli drželo, po několika marných pokusech jsem to vzdal.
20:21 SMS Jerrymu s omluvou, že nedorazím pro technické potíže.
20:22 sedám do auta a jak jsem byl zdrchnutej automaticky strčím kartu a zmáčknu start…ŽIJE !!! Vyrážím směr Ondřejov, to stihnu!
 Jediná věc, kterou jsem udělal proti dřívějším pokusům jinak bylo, že jsem vytáh mobil při psaní zprávy z HF (originál Nokia a odborná montáž), takže ji budu reklamovat. Už asi třikrát se mi stalo, že při umístění telefonu do HF přestalo hrát rádio, ale nenastartovat ? To je trochu moc.
20:35 dorážím na parkoviště, přidávám do kroku a s batohem vyrážím na louku.
Cestou jsem nabil Inteka sadou GP1000 a připravil si HF. Abych se dostal výš, připevnil jsem stanici na špičku 3m prutu. Na stanovišti zapínám Intek a ….NIC!!! Accu prázdný. Vždyť jsem je nabíjel celej boží den !!!!!!! Nevadí, stanici sundavám z prutu, vyměňuju accu, zapínám a ….NIC !!!! Moje šílenství dosahuje vrcholu, ještě že jsem tam sám, jinak by to bylo za ohrožení mravní výchovy mládeže a výtržnictví aspoň na pár let.
20:40 S Intekem v kapse mažu do auta, tohle už nevzdám a mířím zpátky do Mukařova na pumpu.
20:46 SMS Jerrymu: stíhám být na kótě s maximálně 10 min zpožděním.
20:50 vrážím do shopu na čerpačce a kupuju 4 balení baterek. Obsluha a dva motorkáři u kafe mě sledují pobavenými pohledy. Ani se jim nedivím.
20:53 skáču do auta a frčím zpátky na kopec. Cestou si do vesty strkám baterku, tužku a na sedačku pokládám desky se seznamem účastníků.
21:05 už stojím na kótě
 
Z výše uvedeného jistě vyplývá, že to nebylo všechno podle pravidel, ale …. Účel světí prostředky, že.
 
Zbytek už proběhl celkem v klidu, až na to, že jsem dorazil bez batohu jenom v tričku a vestě a celou dobu držel Inteka v ruce nad hlavou a baterku v zubech.
 
Jak jsem koho slyšel najdete v tabulce eventuelně na mapce (generováno pomocí CL6).
Nejvzdálenější stanici, kterou jsem slyšel byl kupodivu Stanley na Slamníku (JO80KD) což bylo 152 km. Tedy, spíš jsem ho tušil, ale naprosto čistě jsem slyšel jak předává na Petra Blansko a pak mu říká aby neexperimentoval a nezdržoval dlouhou relací. Ve druhém kole jsem ho zaslechl při loučení. Stanley a Rosťa Rychnov u Vamberka byly jediné dvě stanice, které jsem od východu pobral. Pak nastal čas šumu, který přetrhl až Roman Modřany na Radimovicích JN79HW, což bylo „za rohem“ 13 km. Kromě tří stanic se mi podařilo pochytat celý Čechy. A to samý bylo i při druhém kole.
 
Závěrem bych se chtěl omluvit všem, že jsem při svojí druhé relaci neuvedl volačku a QTH, ale už mi byla fakt velká zima, ruku jsem měl dřevěnou a euforie byla veliká.
 
Report jsem poslal Jerrymu a navrhnul jsem Vánoční štafetu, tak mi pomozte ho přemluvit.
P.S.: tak jsem potrestal nabíječku v neděli ráno sekerou a pak jsem se dozvěděl, že to bylo tím, že moje drahá vyrazila pojistky při praní a celej den neběžel jeden okruh zásuvek. Tímto se nabíječce omlouvám.
Žádné komentáře