Fox aneb PMR & CB

Experimentátor s PMR , začátečník na CB

Tvůj lokátor: Lokátor protistanice: Vzdálenost: km

2006

HF k Inteku 4040 4.díl

aneb Jak Fox bastlil
 

 

HURRRRÁÁÁÁÁÁÁ !!! Konečně se zadařilo a stal jsem se vlastníkem vlastnoručně vyrobené (upravené - pro hnidopichy) hands-free sady na můj Intek 4040.

Porod probíhal jako obvykle s menšími problémy - po připájení jacků jsem zjistil, že, díky průběžné konverzaci se svou drahou, jsem zapomněl nejdříve natáhnout bužírku a plastové kryty jacků.

Původně jsem zamýšlel použít pro PTT originální krabičku  HF, ale díky malým rozměrům a použitému mikrospínači ze staré mrtvé myši (sorry Kryso) by se to nedalo používat v rukavicích. Zvolil jsem proto klíčenku pro DO s jedním tlačítkem. Jsa si bolestně vědom své manuální "zručnosti", očekával jsem tuhý boj. Nemožné stalo se však skutečným a během několika desítek minut bylo vše hotovo. Nemyslím, že by bylo nutno popisovat celý průběh prací. Pokud někdo shání schéma zapojení je pod odkazem na Frantu Highlandera tady kousek níž.

Na závěr jsem použil tzv. Lasolovu fintu (viz v menu  Moje dílna - Externí mikrofon) a vytvořil kroucenou šňůru. Celková délka kabelu je cca 3 metry, protože sada se bude používat společně s teleskopickým držákem, na který hodlám vyrobit HB9CW. Ale to ještě má dost času.

 

Ještě mi zbývá dokončit tři věci:

 

1) snížit citlivost reproduktoru, protože i na nejnižší hlasitost to trhá bubínky, ale to by měl zařídit     sériově připájený odpor  jak jsem se dozvěděl. (to jsem zvědav co to znamená)

 

2) vytvořit konektor podle Franty Highlandera

 

3) přilepit zezadu k PTT tlačítku klips z originální sady, aby se dalo upnout k oblečení a nebimbalo se při každým pohybu

Uvedené pořadí ovšem není prioritní. 

Poslední komentáře
05.09.2006 21:40:20: Foxi to chce klid, Alinco vypadá jako opravdová stanice. INTEK jako hračka, ale věř, funguje skvěle....
05.09.2006 21:26:10: Jj, musím nějak začít :o). Osobně jsem přesvědčen, že u Inteka nezůstane.
05.09.2006 15:31:45: Dobrý Foxi, taky o něčem takovém uvažuji, ale chtel bych ještě přidat kompresor s předzesilovačem. T...