Fox aneb PMR & CB

Experimentátor s PMR , začátečník na CB

Tvůj lokátor: Lokátor protistanice: Vzdálenost: km

2006

Expedice Mácha

aneb Krásný den v příjemném prostředí, co víc si může člověk přát
 
Začátek ovšem tak příjemný nebyl. V hledáčku jsem měl několik míst, kromě finálního Bezdězu ještě Milešovku a Ještěd. Všechno ovšem poznamenaly události z počátku týdne.
 
V pondělí v noci jsme absolvovali „bojovku“ s Juniorem, který se rozhodl nám zpříjemnit noc svojí střevní chřipkou. Po několika pokusech, kdy si totálně vyprázdnil žaludek i střeva systémem „horem-dolem“, nám již dovolil k ránu usnout. Rodinná rada mne jednohlasně zvolila hlídací babičkou a odfrčela do práce. Den jsme prožili celkem klidně. Všichni jsme dospávali probdělou noc a obě Zvířata byla v pohodě.
Večer už Junior jevil známky uzdravení a návratu ke staré kondici. Zato mě bylo čím dál hůř. Kolem osmé už bylo jasné, že další na řadě, kdo stráví noc na oné místnosti budu já. Na rozdíl od Juniora se mi přidala i horečka, zato zůstala nepoužitá „horní“ čistící cesta. Bohužel tenhle stav mi vydržel až do středy do večera a to i přes masivní polykání Endiaronu, Smecty a živočišného uhlí. O dietě, spíš hladovce, ani nemluvě.
Středeční noc mi přinesla úlevu, zato Princezna dostala lehkou teplotu. Bohudík zůstalo jen u ní. Čtvrtek jsem použil na rekonvalescenci a večer oznámil konání expedice veřejnosti.
Zvolil jsem Bezděz kvůli jeho blízkosti od domácího QTH a tím pádem i nejnižším nákladům. Cesta byla bez zvláštních událostí a dokonce vysvitlo přes mlhu i slunce. Když jsem dorazil k úpatí do vesnice Bezděz dostihlo mě první nepříjemné překvapení, všechna parkovací místa jsou zpoplatněna, sice za celkem lidovou cenu 40,- Kč na celý den, ale i tak. Vybalil jsem si svůj rybářský vak, ze kterého koukal dvoumetrový teleskopický stožárek (jinak prodlužovací tyč na malování) a odpojil CB ručku K22 z auta. Připojil jsem ji na accu a jal se hledat anténu-pendrek. Po deseti minutách vybalování a prohledávání tašek a celého auta jsem byl nucen konstatovat, že plánovaná CB/PMR expedice se stává tímto okamžikem expedicí čistě PMRkovou. Pendrek jsem zapomněl doma, hlavně že jsem si nabil accu :o( .
Hodil jsem si batoh na záda a vyrazil ke hradu. Cesta je velice dobře značená a z počátku i vede po dobrém podloží. Po asi 400 metrech (pořád do svižného kopce) se prudce stáčí vlevo a začíná ten pravý výstup. Moje netrénované a nemocí vyprahlé tělo dostalo co proto. Tenhle hrad bych dobývat nechtěl. Po asi 15 minutách pochodu a nespočetně zastávkách se mi podařilo vydrásat se po kamenech a schodech na vrchol. Ten je až nahoru zalesněný, takže na výhled si člověk musí počkat až nahoru, a když říkám až nahoru, myslím až nahoru.
Po zaplacení 50,- Kč obolusu za vstup mi zbývalo poslední stoupání. Schody jsem ve věži nepočítal, maje před očima mžitky a za stálého proklínání sebe sama a toho zakladatele klubu turistů Máchy, statečně jsem stoupal vzhůru. Když jsem spíše po hmatu než opticky zjistil konec výstupu a po vyrovnání alespoň toho nejkritičtějšího kyslíkového dluhu a rozplynutí mžitek před očima, naskytl se mi nádherný výhled do širokého okolí – houby, díky počasí byla dohlednost maximálně 2 km a všechno se ztrácelo v mlžném oparu. SAKRA!!!
Doplazil jsem se k podstavci u jednoho ze dvou dalekohledů a uložil své ztrápené tělo k odpočinku. Nutno dodat, že ve stejném stavu se nacházelo cca 95% spoluobčanů, kteří nedbaje na puchýře podstoupili stejné martýrium jako já. Místo odměny v podobě rozhledu se zmateně potáceli dokola zábradlí a vyjadřovali svůj názor na počasí. Nebyla to hezká slova.  
Rodinka, kterou jsem při výstupu předešel, se vykašlala na rozhled, zabrala druhou podestu dalekohledu, zručně vylovili z batohů řízky, okurky a chleba a jali se doplňovat energii. V tu chvíli mi došlo, že jsem si chtěl v bufetu u pokladny koupit aspoň něco k pití, když žaludek nebyl zcela fit. No nic, dvakrát bych ty schody nevylez, tak budu holt mít žízeň.
Vybalil jsem z batohu nádobíčko a poskládal ho dohromady.  Koukali na mě jak na magora, stejně jako i ostatní návštěvníci.Pár fotek dávám sem, protože v téhle verzi stránek se nedají vkládat obrázky do textu, prý snad v nové. Fotky jako obvykle z telefonu neb foťák ležel vedle dalekohledu doma, že.
Začal jsem skenovat a po chvíli jsem radši sundal odraznou stěnu a jel všesměrově jenom na pendrek. No nebudu to prodlužovat, začal jsem asi v 10:45 a do 13:45 jsem neměl ani jedno spojení. Výzvoval jsem na 4. kanále každých 10 minut a nic. Aspoň počasí se zlepšilo a svítilo sluníčko, vítr mírný a dokonce se rozpouštěl i ten opar. Jediné co jsem za celou tu dobu pobral bylo pár dětí, nějaká rodinka na výletě na Ralsku, geodety při práci a obvyklé „Kočka dolů, eště, doleva doleva pi.., sem řikal. Dobrý“. Už jsem měl sto chutí to zabalit. Kolem půl druhé jsem pustil sken a najednou se mi tam ozvala expedice Robinson. Chvíli jsem čekal, hodil několik výzev a nic. Tak jsem zase výzvoval na 4. kanále a konečně jsme se našli. Byl to Jerry a jeho přátelé na Jizeře 1122 m.n.m.(JO70PU) , naprosto nádherné a čisté spojení na 55 km. To mi dodalo odvahu a ve 14:00 jsem hodil do vzduchu : „Stando Králíky, Stando Králíky – expedice Mácha“ no a okamžitě jsem měl Standu na uchu. Opět krásně za R5 a 152 km. Standa byl jak je jeho zvykem na Slamníku 1232 m.n.m.(JO80KD), chvíli jsme pokecali a Standa se věnoval kolečku, které probíhalo na Moravě. Pak se ještě objevil Roman Modřany na portejblu v Černolicích (JO79DV) a bylo na světě třetí spojeníčko za R5 a 74 km.
No a kolem 15:00 jsem to všechno sbalil a na třesoucích se nohách vyrazil k autu. Cesta dolů byla snad ještě horší než nahoru, několikrát mi na hladkých kamenech ujela noha, ale dorazil jsem v pořádku. Cestou jsem se občerstvil tatrankou a půllitrem matonky a konečně tak po osmi hodinách doplnil tekutiny.
Příště, příště už to snad bude někam výš a já doufám, že i s více spojeníčky.
 
 
Poslední komentáře
13.10.2006 20:59:53: Dík za podporu Stanley, kdo se dá na vojnu, musí bojovat. Toho bohdá nebude, aby Fox bez boje utíkal...
13.10.2006 19:04:57: Foxi, koukám, že jsi si to opravdu zasloužil. S četnosti spojení si nic nedělej. To všechno příjde. ...
13.10.2006 19:03:25: Foxi, koukám, že jsi si to opravdu zasloužil. S četnosti spojení si nic nedělej. To všechno příjde. ...